Make your own free website on Tripod.com

logosmtlc.gif

Kokurikulum 2

VISI MISI SMTLC
SEJARAH
ALUMNI
PENGURUSAN
NAMA GURU
Laman Kokurikulum
KEMUDAHAN SEKOLAH
AKTIVITI SEMASA
WEBMASTER
Kokurikulum 2
KURSUS YANG DITAWARKAN
Syarat Kemasukan

PENCAPAIAN AKTIVITI KOKURIKULUM  (2007 )

 

KELAB DAN PERSATUAN

Bil

Tahun

 

Kelab Dan Persatuan

Pertandingan

Peringkat

Negeri/

Kebangsaan/

Luar Negara

Pencapaian

(Johan/

Naib Johan/ Tempat Ketiga/

Saguhati)

  1.  

2007

Bahas Bahasa Inggeris

Karnival Antara Teknik

Negeri

Kebangsaan

Johan Negeri

Penyertaan

  1.  

2007

Inovasi Sains

Karnival Antara Teknik

Negeri

Ketiga

 


PENCAPAIAN AKTIVITI KOKURIKULUM  (2007 )

SUKAN DAN PERMAINAN

Bil

Tahun

Sukan dan

Permainan

Pertandingan

Peringkat

Negeri/

Kebangsaan/

Luar Negara

Pencapaian

(Johan/

Naib Johan/ Tempat Ketiga/

Saguhati)

  1.  

2007

Ragbi

Kejohanan Bola Sepak MSSM

(Wakil Individu- Penjaga Gol)

Kebangsaan

Penyertaan

  1.  

2007

Ragbi

Karnival Antara Teknik

Negeri

Ketiga

  1.  

2007

Bowling Tenpin

Kejohanan Boling Tenpin  MSSPK (lelaki B 18 tahun)

Negeri

Johan (Bergu)

Kedua (Berpasukan)

Keempat (All Event)

  1.  

2007

Bowling Tenpin

Kejohanan Boling Tenpin  MSSPK (Perempuan B 18 tahun)

Negeri

Ketiga (Bergu)

Keempat (All Event)

  1.  

2007

Bowling Tenpin

Kejohanan Boling Tenpin  Sportexcel-NSC-Milo National Junior Circuit

Kebangsaan

Penyertaan

  1.  

2007

Bowling Padang

MSSPK, MSSM,

Sukan Wanita

Negeri Kebangsaan

Johan

Ketiga

Naib Johan

  1.  

2007

Bowling Padang

Kejohanan Boling Padang Tripes Kebangsaan

MSSM,

 

Kebangsaan

Penyertaan

  1.  

2007

Lawan Pedang

Kejohanan Lawan Pedang Grand Prix 1/2007- Melaka

Malaysia Open KL

Kebangsaan

Gangsa

Ranking 23

  1.  

2007

Lawan Pedang

Kejohanan Lawan Pedang ”Johor Bahru International Chanllenger

Malaysia Open KL

Kebangsaan

Penyertaan

 


 

PENCAPAIAN AKTIVITI KOKURIKULUM  (2007 )

UNIT BERUNIFORM

Bil

Tahun

Unit Beruniform

Pertandingan

Peringkat

Negeri/

Kebangsaan/

Luar Negara

Pencapaian

(Johan/

Naib Johan/ Tempat Ketiga/

Saguhati)

  1.  

2007

Taekwando

Pert. Karnival Wajadiri Sukan Taekwando Free Sparring (Junior) Kategori Feather

Daerah

2 Emas, 1 Gangsa

  1.  

2007

Taekwando

Pert. Karnival Wajadiri Sukan Taekwando Free Sparring (Junior) Kategori Light

Daerah

2 Emas, 1 Perak dan 1 Gangsa

  1.  

2007

Taekwando

Pert. Karnival Wajadiri Sukan Taekwando Free Sparring (Junior) Kategori Light Middle

Daerah

2 Gangsa

  1.  

2007

Taekwando

Pertandingan Karnival Wajadiri Sukan Taekwando Free Sparring (Junior) Kategori Heavy

Daerah

1 Emas, 1 Perak dan 2 Gangsa

  1.  

2007

Taekwando

Pert. Karnival Wajadiri Sukan Taekwando Free Sparring (Lelaki terbuka) Kategori Bantam

Daerah

1 Emas

  1.  

2007

Taekwando

Pert. Karnival Wajadiri Sukan Taekwando Free Sparring (Acara Keseluruhan Division B)

Daerah

Naib johan keseluruhan

3 Emas, 2 Perak dan 3 Gangsa

  1.  

2007

Taekwando

Kejohanan Taekwando Antara Kelab-Kel;ab MTF-MSN

Sukan Perak IV

Negeri

Naib johan keseluruhan

3 Emas, 3 Perak, 3 Gangsa

 

LAPORAN PENCAPAIAN TAHUN 2007 

(SEKOLAH- DAERAH -NEGERI -KEBANGSAAN)

 

 

TAHUN 2007

 

PERKARA

PERTANDINGAN/TARIKH/NAMA

PENCAPAIAN

PERINGKAT

1.       KADET REMAJA SEKOLAH

  PERKHEMAHAN PERINGKAT SEKOLAH

  17 – 18 OGOS  2007

PENYERTAAN

SEKOLAH

2.       OLAHRAGA

  JEMPUTAN

NO 2 SUKAN SMT MANJUNG

JOHAN – PEREMPUAN DI SMT TELUK INTAN

NEGERI

3.       RAGBI

  MOHD HAFIZ HAMZAH 5PKM2

WAKIL KINTA KE MSSPK

NEGERI

4.       BOWLING TENPIN

KEJOHANAN BOLING TENPIN  MSSPK (LELAKI B 18 TAHUN)

12 – 15 FEB 2007

SYED ABD WAFIY B MOKTAR

JOHAN (BERGU)

KEDUA (BERPASUKAN)

KEEMPAT (ALL EVENT)

NEGERI

5.       BOWLING TENPIN

KEJOHANAN BOLING TENPIN  MSSPK (PEREMPUAN B 18 TAHUN)

12 – 15 FEB 2007

NUR RAIFANA SYAZANA BT JASNI

KETIGA (BERGU)

KEEMPAT (ALL EVENT)

NEGERI

6.       BOWLING PADANG

  PERTANDINGAN BOWLING PADANG SUKAN PERAK (SUPER IV).

  18 – 20 MEI 2007

  NUR ATHIRAH BT AZMI 4PKA1

JOHAN – PAIRS PEREMPUAN

NEGERI

7.       INOVASI SAINS

  KAT

NO 3

NEGERI

8.       BAHAS BAHASA INGGERIS

  KAT

  WAKIL PERINGKAT KEBANGSAAN DI KELANTAN

JOHAN

 

NEGERI

9.       JUDO

         PERTANDINGAN JUDO – SUPER PERAK IV - >70 KG

         MUHAMAD RAZIF B ABDUL RAZAK

EMAS

NEGERI

10.   KELAB REMAJA SEKOLAH

  PERKHEMAHAN UNIT UNIFORM  SMT-SMT PERAK

  29 JUN – 2 JULAI 2007

PENYERTAAN

NEGERI

11.   KAWAT KPA

  PERKHEMAHAN INTERGRASI KADET PERTAHANAN AWAM PERINGKAT NEGERI 2007

  25 – 28 JUN 2007

  HUTAN LIPUR ULU KENAS, KENAS KANGSAR

PENYERTAAN

NEGERI

12.   PUTERI ISLAM

  PERKHEMAHAN UNIT UNIFORM  SMT-SMT PERAK

  29 JUN – 2 JULAI 2007

PENYERTAAN

NEGERI

13.   PENGAKAP

  PERKHEMAHAN UNIT UNIFORM  SMT-SMT PERAK

  29 JUN – 2 JULAI 2007

PENYERTAAN

NEGERI

14.   PBSM

  PERKHEMAHAN UNIT UNIFORM  SMT-SMT PERAK

  29 JUN – 2 JULAI 2007

PENYERTAAN

NEGERI

15.   RAGBI

  KEJOHANAN ANTARA TEKNIK PERAK

NO 3

NEGERI

16.   TAEKWANDO

KEJOHANAN TAEKWANDO ANTARA KELAB-KEL;AB MTF-MSN

SUKAN PERAK IV

NAIB JOHAN KESELURUHAN

3 EMAS, 3 PERAK, 3 GANGSA

 

NEGERI

17.   BOLA SEPAK

  PERTANDINGAN BOLASEPAK MSSM 2007

  MOHD HAFFIZI 5T7

PENYERTAAN

KEBANGSAAN

18.   BOWLING TENPIN

KEJOHANAN BOLING TENPIN  SPORTEXCEL-NSC-MILO NATIONAL JUNIOR CIRCUIT

24 – 27 MEI 2007

PENYERTAAN

KEBANGSAAN

19.   BOWLING PADANG

  PERTANDINGAN BOWLING PADANG- KEJOHANAN SUKAN WANITA KEBANGSAAN II 2007

  1- 9 JUN 2007

  NUR ATHIRAH BT AZMI 4PKA1

PENYERTAAN

KEBANGSAAN

20.   BOWLING PADANG

  PERTANDINGAN BOWLING PADANG ‘JOHOR BAHRU INTERNATIONAL CHALLENGE 2007

  14 – 18 OGOS 2007

  NUR ATHIRAH BT AZMI 4PKA1

PENYERTAAN

KEBANGSAAN

21.   BOWLING PADANG

  PERTANDINGAN BOWLING PADANG ‘TRIPES KEBANGSAAN  2007

  26JUN – 1 JULAI 2007

  NUR ATHIRAH BT AZMI 4PKA1

PENYERTAAN

KEBANGSAAN

22.   BOWLING PADANG

  PERTANDINGAN FOURS KEBANGSAAN 2007

  6 – 9 SEPTEMBER  2007

  NUR ATHIRAH BT AZMI 4PKA1

PENYERTAAN

KEBANGSAAN

23.   LAWAN PEDANG

KEJOHANAN LAWAN PEDANG REMAJA KEBANGSAAN SIRKIT 2 /2007 BAWAH 17 TAHUN DAN BAWAH 19 TAHUN

AHMAD AFIQ B BAHARUDDIN

910104-07-5473

 

GANGSA

KEBANGSAAN

24.   LAWAN PEDANG

KEJOHANAN LAWAN PEDANG GRAND PRIX 1/2007- MELAKA

MALAYSIA OPEN KL

23 – 28 MAC 2007

PENYERTAAN

KEBANGSAAN

25.   KAWAT KPA

  KURSUS PENGURUSAN DAN PERSATUAN PELAJAR S. MENENGAH PERINGKAT KEBANGSAAN– 14 – 17 OGOS 2007

PENYERTAAN

KEBANGSAAN

26.   CATOR

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

27.   PANTUN

  PERTANDINGAN ZON 2

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

JOHAN

NO 3

DAERAH/ZON

28.   PUISI DAN SAJAK

  PERTANDINGAN ZON 2

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

JOHAN

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

29.   BAHAS ALA PARLIMEN

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

30.   FORUM REMAJA

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

31.   KOIR

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

32.   KUIZ SEJARAH

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

33.   NASYID

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

34.   TILAWAH

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

35.   HAFAZAN

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

36.   SYARAHAN

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

37.   KHAT

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

38.   KUIZ PENDIDIKAN ISLAM

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

39.   SEPAK TAKRAW

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

40.   BADMINTON

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

41.   PING PONG

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

42.   BOLA TAMPAR

  PERTANDINGAN ZON 2

  BEBERAPA PELAJAR TERPILIH WAKIL DAERAH

NO 3 – ZON

DAERAH/ZON

43.   HOKI

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

  BEBERAPA PELAJAR TERPILIH WAKIL DAERAH

NO 3 ZON

DAERAH/ZON

44.   PUBLIC SPEAKING

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

45.   MERENTAS DESA

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

46.   OLAHRAGA

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

47.   BOLA BALING

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH/ZON

48.   KOMPANG FORMASI

  PERTANDINGAN ZON 2

   

NO 3

DAERAH/ZON

49.   KERETA SOLAR

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

TARIK DIRI

DAERAH/ZON

50.   ROKET

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

TARIK DIRI

DAERAH/ZON

51.   SILAT

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

TIADA PENYERTAAN

DAERAH/ZON

52.   KELAB REMAJA SEKOLAH

  KURSUS KETUA PLATUN KRS

  26 – 28 MEI 2007

PENYERTAAN

DAERAH /ZON

53.   RAGBI

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

 

NO 3

 

DAERAH

54.   BOLA SEPAK

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH

55.   SOFFBAL

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

PENYERTAAN

DAERAH

56.   BOLA JARING

  PERTANDINGAN MSSD KINTA

NO 3

DAERAH

57.   POLIS

  KURSUS LATIHAN MENENMBAK SENJATA M16 PASUKAN POLIS

  MEDAN PADANG SASAR PGA ULU KINTA

  15 MEI 2007

PENYERTAAN

DAERAH

58.   TAEKWANDO

PERT. KARNIVAL WAJADIRI SUKAN TAEKWANDO FREE SPARRING (JUNIOR) KATEGORI FEATHER

2 EMAS, 1 GANGSA

DAERAH

59.   TAEKWANDO

PERT. KARNIVAL WAJADIRI SUKAN TAEKWANDO FREE SPARRING (JUNIOR) KATEGORI LIGHT

2 EMAS, 1 PERAK DAN 1 GANGSA

DAERAH

60.   TAEKWANDO

PERT. KARNIVAL WAJADIRI SUKAN TAEKWANDO FREE SPARRING (JUNIOR) KATEGORI LIGHT MIDDLE

2 GANGSA

DAERAH

61.   TAEKWANDO

PERTANDINGAN KARNIVAL WAJADIRI SUKAN TAEKWANDO FREE SPARRING (JUNIOR) KATEGORI HEAVY

1 EMAS, 1 PERAK DAN 2 GANGSA

DAERAH

62.   TAEKWANDO

PERT. KARNIVAL WAJADIRI SUKAN TAEKWANDO FREE SPARRING (LELAKI TERBUKA) KATEGORI BANTAM

1 EMAS

DAERAH

63.   TAEKWANDO

PERT. KARNIVAL WAJADIRI SUKAN TAEKWANDO FREE SPARRING (ACARA KESELURUHAN DIVISION B)

NAIB JOHAN KESELURUHAN

3 EMAS, 2 PERAK DAN 3 GANGSA

DAERAH

Enter supporting content here

SMTLC IPOH
TEL :05 2549151

EMAIL : smtlc@streamyx.my